Duy Nguyen: Svět origami

Euromedia group, a.s.

n-dnkni-sve

Ihned k dodání


499,00


Kniha obsahuje 11 kapitol a podkapitol, jde tedy prakticky o seřazení dříve publikovaných knih za sebou. Kvalita návodů se za 10 let práce autora nezměnila a zůstává konzistentní (těžko si představit, že by návody někdo znovu překresloval). Česká origami terminologie je také v celé knize zachovaná, překladatel Ondřej Cibulka tomu věnoval zvláštní pozornost.

Duy Nguyen je původem z Vietnamu, tedy z Asie, kterou lze považovat za kolébku origami. Tím spíše může čtenáře šokovat styl origami v této knize. Autor téměř výhradně nabízí modely ze dvou či více částí, neobvyklé formáty a jeho oblíbenou pomůckou jsou nůžky. Stříhá se opravdu, ale opravdu hodně. Modely bez stříhání lze nalézt pouze v kapitole skládání z bankovek – z pochopitelných důvodů.

Sestavení modelu zvířete ze dvou částí je vlastně logické. Např. takový rybí základ k tomu přímo vybízí. Při formování postav, např. z historie USA, je zase logické použití dokreslujících prvků jakým je např. cylindr u Abrahama Lincolna nebo pušky u vojáka z války Severu proti Jihu.

Stříhání se používá hodně a často, ale chytře. Hřívu koně můžete tvarovat poskládáním do harmoniky nebo nastříhat, oko Kyklopa můžete vymýšlet pomocí složitých záhybů nebo jedním vtipným střihem, jeden gazelí roh se jedním střihem rozdělí na dva – ušetříte tři hvězdičky obtížnosti, asi 80 kroků a dvě hodiny času. A to ani nemluvím o tom, jakými promyšlenými střihy vytváří postavy (Lincoln, Presley, kovboj a další).

Kniha je ucelená a konzistentní. Z jednotlivých částí lze vytvářet celé kompozice, třeba takový americký ranč s kovboji, divokými mustangy, Georgem Washingtonem či Elvisem Presleym zpívajícím k rodeu – z kvalitního materiálu to může jít rovnou na výstavu. Díky skládání z více částí a nástřihům jsou modely vhodné pro děti a mládež a vzhledem k rozsahu knihy je zabavíte nejméně do důchodu, možná déle. Knihu mohu jedině doporučit, minimálně pro seznámení s jiným přístupem k origami.

Vyhledávání

Kontakt

Ondřej Cibulka Origami

Havlíčkova 346/4
250 01 Brandýs nad Labem - Stará Boleslav

tel. +420 737 712 430

IČ: 82624476

Mapa a kontaktní formulář

Ankety a názory

Můj účet