Ondřej Cibulka: Origami

Albatros Media, a.s.

n-ockni-ori

Skladem


299,00


Kniha s prostým názvem Origami je zcela ojedinělým počinem v Česku, ale i na Slovensku. Jedná se o první původní českou knihu o origami. Kniha je vytvořena v moderním stylu, jaký je vyznávám po celém světě.

Autor knihu pojal didakticky se zaměřením na výuku čtení origami návodů. V prvních dvou kapitolách se tak čtenář seznámí se základními symboly, které se v origami návodech používají po celém světě. Kniha je v kroužkové vazbě, takže bez problémů drží otevřená. Navíc je každá dvoustrana pojatá jako pracovní list, kde je na začátku vysvětlený symbol a pod ním je uvedeno několik modelů, které tento model využívají. Látka se navíc postupně nabaluje, nemůže se tedy stát, že by čtenář narazil při skládání na symbol, který bude vysvětlen až později.

Třetí kapitola se zabývá modely z tzv. rybího základu, čtvrtá kapitola pak modely z prasečího základu. V poslední kapitole je naznačeno srovnání moderního a tradičního vzhledu origami. Na první pohled by se tedy mohlo zdát, že je kniha určená výhradně začátečníkům, pravdou ale je, že obsahuje plno modelů vhodných pro velmi pokročilé a zkušené origamisty.

Kniha neobsahuje sbírku tradičních modelů, jak jsme často zvyklý z jiných publikací na českém trhu, nýbrž soubor originálních modelů nejen autora knihy Ondřeje Cibulky. Kniha obsahuje také téměř kompletní přehlídku dalších českých origamistů, např. Františka Grebeníčka, Petra Stuchlého, Milady Bláhové a dalších.

Velkým lákadlem mohou být i příspěvky zahraničních autorů. Vedle několika mladých a nadějných origamistů přispěli svými modely dokonce největší jména světového origami jakými jsou Steven Casey z Austrálie, David Brill z Veké Británie a Joseph Wu z Kanady. Je zřejmé, že kniha je nabitá origami.

Autor Ondřej Cibulka navíc zde ve svém obchodě exkluzivně nabízí podpis a případně věnování do zakoupené knihy za drobný příplatek 50 Kč.

Vyhledávání

Kontakt

Ondřej Cibulka Origami

Havlíčkova 346/4
250 01 Brandýs nad Labem - Stará Boleslav

tel. +420 737 712 430

IČ: 82624476

Mapa a kontaktní formulář

Ankety a názory

Můj účet